Taśmy z falbanami bocznymi – zastosowanie

Aktualności 2 maja, 2023

Taśmy z falbanami bocznymi – zastosowanie

Standardowe taśmy transportujące sprawdzają się w wielu sytuacjach. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw poszukuje rozwiązań dostosowanych do ich specyficznych potrzeb. Taśmy z falbanami bocznymi są idealnym rozwiązaniem do przenoszenia surowców drobnych i sypkich, zapewniając ochronę przed utratą i niepożądanym przemieszczeniem.

Budowa i zalety taśm z falbanami

Falbany gumowe są wykonane z elastycznej gumy, która nie wpływa negatywnie na transportowane materiały. Dlatego są odpowiednie nawet do przenoszenia produktów spożywczych. Często wzmocnienie falban wykonuje się poprzez umieszczenie wewnętrznej tkaniny. Taśmy z falbanami bocznymi zapewniają ochronę ładunku wzdłuż krawędzi lub w małej odległości od nich.

Konstrukcja taśm z falbanami gumowymi może być dostosowana do warunków eksploatacji. Szerokość podstawy i wysokość falban są dopasowywane do rodzaju transportowanego materiału.

Czy taśmy z falbanami można naprawiać?

Jedną z najważniejszych cech falban jest ich wytrzymałość. Dzięki niej mogą zabezpieczać ładunek niezależnie od jego ciężaru czy rodzaju. Nie oznacza to jednak, że są niezniszczalne. Jak wszystkie pozostałe elementy taśmociągu, potrzebują regularnej konserwacji. Jeśli jednak dojdzie już do uszkodzenia, to taśmy z falbanami bocznymi dają się w bardzo prosty sposób naprawić. I nie niesie to za sobą konieczności wymiany całej konstrukcji.

Czy da się zamontować falbany na starej taśmie?

Najlepszym rozwiązaniem jest wulkanizacja falban gumowych na nowej taśmie przenośnikowej. Ten proces polega na trwałym połączeniu falbany z taśmą za pomocą wulkanizacji, co zapewnia wysoką trwałość i niezawodność konstrukcji. W ten sposób falbany są mocno przymocowane do taśmy, eliminując ryzyko ich odklejenia lub uszkodzenia podczas transportu materiałów.

Jednak istnieje możliwość wulkanizacji falbany bocznej na używanej taśmie transportowej. W takim przypadku konieczne jest dokładne przygotowanie powierzchni taśmy i falbany oraz zastosowanie odpowiednich technik i materiałów wulkanizacyjnych.

Wulkanizacja falbany bocznej na używanej taśmie przenośnikowej może być skutecznym rozwiązaniem, jeśli taśma jest w dobrym stanie i spełnia wymagania dotyczące wytrzymałości i jakości. Przed przystąpieniem do wulkanizacji należy dokładnie ocenić stan taśmy i zidentyfikować ewentualne uszkodzenia, aby zapewnić, że proces wulkanizacji będzie skuteczny i długotrwały oraz nie uszkodzi on powierzonej taśmy.

Przykłady branż stosujących taśmy z falbanami bocznymi

Falbany znajdują zastosowanie nie tylko przy transporcie materiałów sypkich, ale również towarów o regularnych kształtach. Na dodatek można je wykorzystać w systemach dozowania pod kątem. Oznacza to, że istnieje wiele branż, które czerpią duże korzyści z zamontowania taśmy z falbanami w swoim przedsiębiorstwie. Przykładowo mogą to być zakłady przetwórstwa żywności, hale magazynowe czy żwirownie. W praktyce nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażyć swój taśmociąg w dodatkowe zabezpieczenie, gdy tylko pojawi się taka konieczność w trakcie rozwoju przedsiębiorstwa.

Gdzie zamówić profesjonalne taśmy z falbanami?

Zachęcamy do przyjrzenia się naszej ofercie w tym zakresie. Posiadamy wszystko, co jest niezbędne do wysokiej jakości produkcji. Przy okazji zapewniamy konkurencyjne ceny usług, włącznie z serwisem taśm z falbanami bocznymi. Więcej informacji na ten temat udzielimy podczas kontaktu telefonicznego bądź mailowego.