Taśmy Chevron fabryczny

Zastosowanie

W systemach przenośnikowych o kątach nachylenia większych niż 18° materiał ma tendencję do wycofywania się. Konwencjonalnym podejściem do przeciwdziałania cofaniu jest zwiększenie prędkości przenośników, a tym samym zwiększenie zużycia energii. Natomiast optymalnym podejściem jest zastosowanie taśm z profilem. Oprócz taśm z różnego typu profilami, które wulkanizujemy w naszym warsztacie na indywidualne zamówienie klienta, posiadamy w ofercie również taśmy z chevronem fabrycznym.

Podstawowe szerokości taśm przenośnikowych z chevronem fabrycznym CONVI® [mm]
Typ taśmy/ilość przekładek*
800
1000
1200
1400
400/3 | 4+2
X X X

*Typ i szerokość taśmy z chevronem fabrycznym dostępnych na magazynie. Inne szerokości dostępne na zapytanie.

fabryczny chevron
taśma chevron
chevron fabryczny na taśmie B=800 (1) (1)
IMG_20190809_073814 (1)
IMG_20210609_10570811
previous arrow
next arrow

Właściwości taśmy chevron

Dzięki prezentowanemu produktowi można przenosić ładunki pod kątem większym niż 20º. Jest to możliwe poprzez wulkanizację w procesie fabrycznym, który odbywa się jednocześnie z obecnymi na powierzchni taśmy progami. Warto zauważyć, że powstają one z tych samych materiałów. Właśnie dlatego taśmy chevron fabryczne pozwalają uzyskać wyjątkowo trwałą, odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz naturalne zużycie warstwę nośną.

 

Gdzie sprawdzą się taśmy chevron?

Czytaj więcej

Taśmy chevron znajdą swoje zastosowanie w każdym przedsiębiorstwie i gałęzi przemysłu. Dla przykładu świetnie sprawdzają się przy różnego rodzaju pracach wykopaliskowych. Mogą być związane np. z kopalniami bądź kamieniołomami. Przenoszenie węgla czy koksu za pomocą taśm z chevronem znacząco przyspiesza wydobycie. Oprócz tego są częstym widokiem w gospodarstwach rolniczych, gdzie odpowiadają za szybki transport materiałów sypkich.

Ich trwałość oraz żywotność sprawiają, że sprawdzą się również w wielu innych branżach. Najlepiej stosować je w przedsiębiorstwach nastawionych na szybką produkcję bądź wydobycie.

 

Taśmy chevron fabryczny w doskonałej cenie

Oferowane przez nas taśmy z chevronem fabrycznym charakteryzują się bardzo dobrą jakością oraz przystępną ceną.