Progowanie Taśm Przenośnikowych

Taśmy z profilami gumowymi stosowane są w przypadku transportu materiału pod kątem w stosunku do poziomu. Kształt i wymiary profili są zależne od takich czynników jak:

  • kąt wzniosu przenośnika
  • rodzaj transportowanego materiału
  • wymaganej wydajności przenoszenia
  • konstrukcji przenośnika (np. średnica bębnów)

Taśmy z profilami gumowymi służą do transportu materiałów rozluźnionych o dużym i średnim uziarnieniu (żwir, kamienie, owoce i warzywa).

Taśmy z profilami gumowymi również znajdują się w naszej ofercie. Dostarczamy taśmy z najbardziej popularnymi profilami takimi jak: jodełka, chevron, profil poprzeczny prosty itp. W zależności od wymagań Klienta, oferujemy również inne rodzaje profili.

progowanie taśm przenośnikowych
progowania taśm przeniośnikowych
rodzaje taśm przenośnikowych do progowania
progowanie taśm przenośnikowych convi
progowanie taśmy przenośnikowej
convi progowanie taśmy przenośnikowej
progowanie taśm convi
1
Depositphotos_434032716_l-2015
jodekah16mmB1000mm7
Depositphotos_410723680_l-2015
profilenatamachprzenonikowych3
20210618_125543
profilenatamachprzenonikowych4
previous arrow
next arrow

Na czym polega progowanie taśm przenośnikowych?

Proces progowania jest skomplikowany i składa się z wielu etapów. Zazwyczaj wykonuje się go już podczas tworzenia taśm przenośnikowych. Oczywiście nie zawsze istnieje taka możliwość. Dla przykładu progowanie taśm przenośnikowych przyda się w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo potrzebuje zmodernizować bądź dostosować posiadany sprzęt do nowych zadań.

Czytaj więcej

Taśmy progowe instaluje się na przenośnikach z wzniosem o kącie większym niż 20º. Wśród popularnych wersji znajdują się progi jodełkowe, poprzeczne oraz poprzeczne dzielone. Jeśli chodzi o samą wysokość progów, to jest ona ściśle uzależniona od rodzaju przenoszonego materiału. Dlatego progowanie taśm przenośnikowych jest realizowane zawsze z myślą o konkretnych sytuacjach i danym przemyśle. Źle dobrane – zbyt niskie lub zbyt wysokie elementy – przyczyniają się do obniżenia efektywności linii, a w skrajnych przypadkach nawet uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Łączenie progów odbywa się poprzez wulkanizację na gorąco lub klejenie na zimno.

 

Rodzaje taśm przenośnikowych do progowania

W praktyce istnieje kilka modeli taśm, które wykorzystuje się w różnych branżach ze względu na swoją funkcjonalność. Dla przykładu modele gładkie są najlepszym rozwiązaniem dla transportu poziomego. Z kolei prezentowane taśmy progowe są niezbędne do przenoszenia towaru w pionie. Progowane taśmy przenośnikowe mogą zostać wykorzystane w różnego typu urządzeniach zaprojektowanych do transportu każdego rodzaju materiałów: stali, kruszyw, drewna, węgla, cementu, odpadów do recyklingu, warzyw, owoców, zbóż itp. Do produkcji progów wulkanizowanych na taśmie używa się specjalnych mieszanek gumowych. W zależności od rodzaju taśmy i przenoszonego materiału dzieli się je na: zwykłe, olejoodporne, temperaturoodporne.

 

Indywidualna wycena progowania taśm przenośnikowych

Jedną z największych zalet naszej firmy jest elastyczność i dostosowanie się do potrzeb finansowych klienta. Każde zlecenie wyceniamy w sposób indywidualny. Pod uwagę bierzemy wszystkie niezbędne parametry m.in. kąt wzniosu, konstrukcję przenośnika czy docelową wydajność. Dzięki temu nasi zleceniodawcy płacą wyłącznie za usługi, których potrzebują. A to przekłada się na ograniczenie wydatków związanych z progowaniem taśm przenośnikowych.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do sprawdzenia katalogu CONVI!