Progowanie Taśm Przenośnikowych

Taśmy z profilami gumowymi stosowane są w przypadku transportu materiału pod kątem w stosunku do poziomu. Kształt i wymiary profili są zależne od takich czynników jak:

  • kąt wzniosu przenośnika
  • rodzaj transportowanego materiału
  • wymaganej wydajności przenoszenia
  • konstrukcji przenośnika (np. średnica bębnów)

Taśmy z profilami gumowymi służą do transportu materiałów rozluźnionych o dużym i średnim uziarnieniu (żwir, kamienie, owoce i warzywa).

Taśmy z profilami gumowymi również znajdują się w naszej ofercie. Dostarczamy taśmy z najbardziej popularnymi profilami takimi jak: jodełka, chevron, profil poprzeczny prosty itp. W zależności od wymagań Klienta, oferujemy również inne rodzaje profili.

1
Depositphotos_434032716_l-2015
jodekah16mmB1000mm7
Depositphotos_410723680_l-2015
profilenatamachprzenonikowych3
20210618_125543
profilenatamachprzenonikowych4
previous arrow
next arrow

Na czym polega progowanie taśm przenośnikowych?

Proces progowania jest skomplikowany i składa się z wielu etapów. Zazwyczaj wykonuje się go już podczas tworzenia taśm przenośnikowych. Oczywiście nie zawsze istnieje taka możliwość. Dla przykładu progowanie taśm przenośnikowych przyda się w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo potrzebuje zmodernizować bądź dostosować posiadany sprzęt do nowych zadań.

Czytaj więcej

Taśmy progowe instaluje się na przenośnikach z wzniosem o kącie większym niż 20º. Wśród popularnych wersji znajdują się progi jodełkowe, poprzeczne oraz poprzeczne dzielone. Jeśli chodzi o samą wysokość progów, to jest ona ściśle uzależniona od rodzaju przenoszonego materiału. Dlatego progowanie taśm przenośnikowych jest realizowane zawsze z myślą o konkretnych sytuacjach i danym przemyśle. Źle dobrane – zbyt niskie lub zbyt wysokie elementy – przyczyniają się do obniżenia efektywności linii, a w skrajnych przypadkach nawet uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Łączenie progów odbywa się poprzez wulkanizację na gorąco lub klejenie na zimno.

 

Rodzaje taśm przenośnikowych do progowania

W praktyce istnieje kilka modeli taśm, które wykorzystuje się w różnych branżach ze względu na swoją funkcjonalność. Dla przykładu modele gładkie są najlepszym rozwiązaniem dla transportu poziomego. Z kolei prezentowane taśmy progowe są niezbędne do przenoszenia towaru w pionie. Progowane taśmy przenośnikowe mogą zostać wykorzystane w różnego typu urządzeniach zaprojektowanych do transportu każdego rodzaju materiałów: stali, kruszyw, drewna, węgla, cementu, odpadów do recyklingu, warzyw, owoców, zbóż itp. Do produkcji progów wulkanizowanych na taśmie używa się specjalnych mieszanek gumowych. W zależności od rodzaju taśmy i przenoszonego materiału dzieli się je na: zwykłe, olejoodporne, temperaturoodporne.

 

Indywidualna wycena progowania taśm przenośnikowych

Jedną z największych zalet naszej firmy jest elastyczność i dostosowanie się do potrzeb finansowych klienta. Każde zlecenie wyceniamy w sposób indywidualny. Pod uwagę bierzemy wszystkie niezbędne parametry m.in. kąt wzniosu, konstrukcję przenośnika czy docelową wydajność. Dzięki temu nasi zleceniodawcy płacą wyłącznie za usługi, których potrzebują. A to przekłada się na ograniczenie wydatków związanych z progowaniem taśm przenośnikowych.

 

Zapraszamy do kontaktu!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do sprawdzenia katalogu CONVI!